بهترین متخصص و دکتر ارتوپد خوب

orthopedic-surgeon-germany-prices

انتخاب و مراجعه به یک متخصص ارتوپد متبحر و خوب اهمیت فراوان دارد، چرا که دانش و تجربه وی تأثیر چشمگیری بر روی کیفیت زندگی شما در آینده خواهد داشت. بنابراین پیش از هر اقدامی باید ویژگی‌های یک دکتر ارتوپد خوب را بشناسید تا زندگی خود را به دست فردی مطمئن بسپارید. در این مقاله به بررسی خصوصیات یک ارتوپد خوب می‌پردازیم.

ویژگی‌ها

آموزش

پیش از هر چیز بررسی کنید که آیا جراح ارتوپد مد نظرتان دانش آموخته یک دانشگاه معتبر است یا خیر؛ به خاطر داشته باشید که برخی از افراد غیرمتخصص با شرکت در دوره‌های آموزشی پزشکی گوناگون مدرکی به دست می‌آورند که مورد تایید سازمان نظام پزشکی نیست. بنابراین فقط به پزشکان دارای مدرک معتبر مراجعه کنید، جهت اطمینان خاطر سوال‌های زیر را از پزشک بپرسید:

  • دانشگاه محل تحصیل
  • محل گذراندن دوره دستیاری
  • درخواست مشاهده مدرک تحصیلی

هر جراح معتبری با روی باز و بدون ناراحتی اطلاعات فوق را در اختیارتان خواهد گذاشت، به علاوه امروزه بسیاری از پزشکان دارای وب سایت هستند. بررسی تألیفات و مقاله‌های منتشر شده نیز می‌تواند مفید و دلگرم کننده باشد.

تخصص

متخصص ارتوپد نیز مانند بسیاری از دیگر متخصصین و پزشکان در زمینه‌ خاصی تبحر و تخصص بیشتر دارد و اکثر اوقات خود را به آن اختصاص می‌دهد. بنابراین چنانچه به دلیل مواجهه با مشکلی خاص قصد مراجعه به متخصص را دارید، از مرتبط بودن تخصص پزشک با مسئله خود مطمئن شوید. برای مثال برخی از جراحان ارتوپد در زمینه مشکلات مچ و کف پا تخصص دارند.

روش برخورد

یک دکتر ارتوپدخوب علاوه بر مهارت، تجربه و آموزش باید روش برخورد مناسبی نیز داشته باشد. معیارهای گوناگونی در انتخاب ارتوپد نقش دارد که بی‌شک یکی از مهم‌ترین آنها روش برخورد پزشک با بیماران است. متخصص باید این نکته را در نظر داشته باشد که بیماری که به وی مراجعه کرده است، نگران، بیمناک و هراسان است و از درد رنج می‌برد پس وی بر طبق اصول اخلاقی، انسانی و حرفه‌ای موظف است تا با تمام بیماران صبور، ملایم و مهربان باشد.

پایبندی به اصول اخلاق کاری

بدیهی است که پایبندی به اخلاق کاری یکی از عامل‌های مهم انتخاب به شمار می‌رود و هر جراحی با هر تخصصی باید اصول اخلاق حرفه‌ای را رعایت کند. به بیان دیگر تمامی پزشکان باید مشتاقانه و دلسوزانه در خدمت بیمار باشند، زمان لازم را به او اختصاص دهند و نهایت تلاش خود را به کار بندند تا بهترین نتیجه به دست آید. بنابراین پیش از آن که زیر تیغ یک جراح بروید، از متعهد بودن وی اطمینان حاصل کنید تا عمل نتیجه‌ای موفقیت‌آمیز داشته باشد.

فلسفه درمان

تقریباً تمام پزشکان و جراحان با توجه به تجربه و آموزششان فلسفه درمانی خاصی دارند. آگاهی از این فلسفه‌ها و کسب بینش نسبی در این خصوص می‌تواند در انتخاب شما تأثیرگذار باشد. پزشک انتخابی شما موظف است تا فلسفه درمانی خود و روش‌های مورد استفاده در دوران درمان و بهبود را بریتان توضیح بدهد. اگرچه ممکن است جنبه علمی موضوع را کاملاً درک نکنید، اما حتماً اطلاعات مناسبی در خصوص فرایند و رویکرد درمان به دست خواهید آورد.

یک پزشک ارتوپد خوب ویژگی‌های معینی دارد که آگاهی از آنها برای تمام بیمارانی که قصد مراجعه به این متخصص را دارند ضروری است. متخصص ارتوپد انتخابی شما باید در دانشکده معتبری تحصیل کرده و دوره دستیاری (رزیدنتی) خود را نیز به نحو قابل قبولی پشت سر گذاشته باشد. ضمناً روش برخورد مناسب، پایبندی به اصول اخلاقی و فلسفه درمان نیز از معیارهای مهم انتخاب دکتر ارتوپد خوب به شمار می‌رود. چنانچه ارتوپد مجربی را با این ویژگی‌ها انتخاب کنید می‌توانید این آرامش خاطر را داشته باشید که درمان موفقیت‌آمیزی خواهید داشت.

انتخاب بهترین جراح ارتوپد متناسب با نیازها

انتخاب بهترین پزشک ارتوپد متناسب با نیازهای فردی از آن رو بسیار مهم است که برنامه درمان جراحی تأثیر درازمدتی را بر وضعیت سلامت عمومی شما بافی خواهد گذارد. بنابراین پیش از شروع درمان باید اطمینان حاصل کنید که  متخصص ارتوپد انتخابی شما از تجربه و آموزش کافی این تخصص، به ویژه در زمینه در زمینه آسیب‌های اسکلتی ـ عضلانی برخوردار است. از یاد نبرید که انتخاب مطمئن لازمه درمان موفقیت‌آمیز است.

پرس‌ و جو از دوستان و اطرافیان

یکی از مطمئن‌ترین راه‌های یافتن یک متخصص ارتوپد خوب پرس‌وجو از دوستان و اطرافیان است. از آنها بخواهید تا جراح معتمد خود را معرفی کنند و دلایل خود را نیز برای این انتخاب شرح دهند. با اطلاع از تجربیات پیشین نزدیکان در زمان عمل و دوران بهبود می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید. اگر آشنایان صلاحیت ارتوپدی را تایید کردند، می‌توانید با خیال راحت‌تر در مورد وی تحقیق کنید و سریع‎تر به نتیجه برسید.

بررسی تجربه متخصص ارتوپد

چنانچه جهت انجام عمل جراحی دشوار یا درمان مشکل ارتوپدی پیچیده درصدد مراجعه به متخصص ارتوپد هستید، بهتر است جراح باتجربه‌تری را انتخاب کنید تا نتایج بهتری را به دست آورید. از جراح بپرسید که تاکنون چند بیمار مبتلا به عارضه‌ای مشابه به مشکل شما را درمان کرده است و اگر از نوع عملی که انجام خواهد شد اطلاع دارید از جراح بخواهید تا تعداد عمل‌های مشابه انجام داده، عوارض پس از عمل و احتمال بروز آنها را نیز ذکر کند.

بررسی کیفیت و خدمات بیمارستان

بیمارستان پزشک معالج شما در حقیقت بیمارستان خود شما است! بنابراین بهتر است در مورد کیفیت ارائه خدمات پزشکی بیمارستان یا مرکز جراحی سرپایی محل طبابت پزشک نیز تحقیق کنید. کیفیت بیمارستان از آن رو اهمیت دارد که معالجه بیماران در بیمارستان‌های درجه اول و عالی معمولاً عوارض جانبی کمتر و میزان موفقیت بیشتری به دنبال دارد. به علاوه موقعیت جغرافیایی بیمارستان نیز اهمیت دارد، از آنجایی که پس از عمل باید چندین بار برای جلسات توان‌بخشی و معاینه به بیمارستان مراجعه کنید، بهتر است بیمارستانی انتخاب کنید که دسترسی به ان آسان باشد.

مشاوره

اکثر جراحان ارتوپد خود پیشنهاد برگزاری جلسه مشاوره را پیش از تصمیم‌گیری در مورد روش درمان می‌دهند. بنابراین کافی است با جراح مورد نظر خود تماس بگیرید و از او بخواهید تا وقتی را برای مشاوره و بررسی مشکلات به شما اختصاص دهد و شما را با روش‌های درمان پیشنهادی خود آشنا کند. سعی کنید در این جلسه تردید و دودلی را کنار بگذارید و با آرامش تمام ابهام‌ها و پرسش‌های خود در مورد آمادگی پیش از عمل، نحوه انجام عمل و مراقبت پس از عمل را مطرح کنید.